PACLIK.cz  

   
 
 • Button
 • Button
 • Button
 • Button
 • Button
 • Button
 • Button
Trans
transparent transparent    
  trans Sipka KOŠÍK:
Nejste přihlášeni - PŘIHLÁSIT   0 ks / 0,00 Kč bez DPH
transparent    
Menu stránek
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent
transparent

transparent
RychlyKontakt
Kompletní kontaktní informace
transparent
transparent
Transparent  O míchání víme vše

Dnešní stavebnictví, to je především uplatňování moderních technologických postupů a zavádění speciálních stavebních směsí a z toho vyplývající vzrůstající nároky na techniku, která tyto směsi připravuje. Stavebníci, malíři a ostatní obory výstavby a dokončovacích prací se denně potýkají s problémem přípravy směsi pro danou činnost. V případě špatného výběru nástroje a nebo stroje dochází v prvním případě k znehodnocení směsí, a v případě druhém dochází k prodlužování doby potřebné k výrobě směsi a tím k snížení doby potřebné k aplikaci směsi. Firma Collomix Vám nabízí ucelený sortiment míchacích nástrojů a strojů tak, aby vyhověl i nejnáročnějším požadavkům, které jsou kladeny na tuto činnost jak výrobci stavebních směsí, tak i samotnými řemeslníky. V následujících otázkách a odpovědích Vás seznámíme s tím jak správně zvolit míchací nástroj i stroj tak, aby jste byli spokojeni.

JAKÝ VÝKON STROJE ?
Nejdříve Vás čeká základní rozhodnutí, použiji vrtačku, nebo míchadlo. Klasické, výkonné vrtačky jsou schopny dobře rozmíchat menší množství polotekutých a tekutých směsí a to nástrojem do celkového průměru 120mm. Při míchání většího objemu, metlou o větším průměru a nebo při větší hustotě směsi dochází k poklesu otáček a nárostu potřeby výkonu, vrtačka se neochlazuje, tak jak by měla a to vede k výraznému snížení životnosti.
Oproti tomu, ruční míchadla jsou speciálně konstruována na to aby tento vzestup potřeby výkonu při nízkých otáčkách dobře zvládly. Veškeré výkonové agregáty jako je motor, převodovka a chladící aparát jsou uzpůsobeny k trvalému užívání při vysokých zátěžích.
Základní zákonitosti míchání: Čím je větší množství míchaného materiálu, tím větší musí být průměr metly. Co se otáček týče, čím větší průměr metly, tím méně otáček potřebujeme a zároveň větší sílu stroje.

JAKOU METLU ?
Pro dosažení maximálního efektu, není zapotřebí jen správně zvolit výkon stroje, ale i použít správný míchací nástroj – míchací metlu. Pro správný výběr jsou důležité dva aspekty. Požadované množství směsi určuje průměr metly, povaha směsi určuje její vzhled, geometrii. Zde jsou popsány základní principy míchání:

 • Ode dna k hladině (pozitivní směr)
  Materiál je dopravován vzhůru středem metly a po stranách se opět vrací ke dnu. Tato metoda je použitelná pro všechny druhy sypkých hmot jako jsou malty, štuky, betonové mazaniny a potěry. Metla se lehce ovládá a dobře proniká materiálem.

 • Od hladiny ke dnu (negativní směr)
  Tento proces je náročný na výkon míchadla, silou stroje a váhou operátora je materiál vtlačován středem metly ke dnu nádoby a po stěnách se vrací zpět nahoru. Tento proces zlikviduje všechny hrudky a žmolky vznikající při míchání, proto je vhodný pro přípravu materiálů nanášených v tenkých vrstvách, jako jsou sádrové omítky, dekorační materiály s příměsemi vláken, barvy apod.

 • Paralelní míchací proces
  Materiál je unášen dokola bez vnikání vzduchu. Velkou příčnou silou dokonale rozpracuje směs, tak že nevznikají hrudky a žmolky. Tato metoda je vhodná pro míchání tmelů, plničů a vícesložkových pryskyřic.

MY URČUJEME SMĚR
Power-mix technologie pro nejnáročnější požadavky. Nová generace míchadel Collomix CX určuje nové standardy pro míchací techniku vůbec.
Síla stroje a počet otáček je ve vyváženém poměru pro dosažení nejlepších výsledků při co nejmenší fyzické námaze operátora.

ERGONOMIE
Díky perfektnímu ergonomickému tvaru míchadla je maximálně využívaná síla motoru při minimálním vynaložení síly operátora.

DESIGN
Absolutně funkční a vysoce kvalitní zpracování plastů a moderní design míchadel Collomix ustavuje nové standardy pro vzhled míchadel stavebních hmot. Profesionální nářadí pro profesionální práci.

SÍLA
Jak nejlépe převézt sílu motoru do míchacího procesu. Nový typ převodovky a plně elektronicky řízený motor umožňuje plný převod síly v průběhu míchání.

NOVÁ VÝKONNÁ PŘEVODOVKA
Silná a odolná, umožňující plný přenos síly z motoru na míchací metlu. Soukolí a skříň převodovky jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů zaručující jejich dlouhou životnost při plném nasazení stroje.

ERGONOMIE v každém detailu
Ergonomicky tvarované rukojeti pro uchopení stroje v přirozené linii držení rukou. Tato poloha umožňuje komfortní práci při minimálním vynaložení fyzických sil.

MÍCHACÍ PROCES
Síla stroje, otáčky a geometrie metly jsou v plně vyváženém stavu pro maximální využití síly motoru a vlastnosti metly.

BEZPEČNOSTNÍ SPÍNAČ
Velkoplošný spínač umožňuje pohodlnou práci i v rukavicích, navíc je vybaven zařízením umožňujícím pozvolný rozběh motoru a tak šetří převodovku před neúměrnm zatížením při prvním styku metly s materiálem.

BEZPEČNOSTNÍ RÁM
Pro bezpečnou manipulaci s míchadly je stroj vybaven bezpečnostním rámem, chránícím rukojeti před poškozením. Stejně tak je chráněn přívodní kabel před poškozením, nebo zlomením.

 

Zpět

COLLOMIX

transparent
Novinky
Registrace
Ĺ ikna na kompletnĂ­ znenĂ­ KOMPLETNÍ ZNĚNÍ
Registrace
Registrace
Registrace
Ĺ ipka Registrace ZDE
Ĺ ipka Zapoměli jste heslo?
Registrace
Top Produkty
Registrace
Registrace
   
Paticka E-OBCHOD INFORMACE O FIRMĚ PRODUKTY AKTUÁLNÍ AKCE REKLAMACE PŮJČOVNA a SERVIS KONTAKT Postaveno na aplikaci WebBoss
Doba generování stránky: 0,046875 s.